Pokud si vypůjčíme definici z učené literatury, zjistíme, že většině termínů, kterými je tento fenomén popsán, vlastně ani nerozumíme.
Proto to zkusíme jednoduše a srozumitelně. Adaptační kurz, je několikadenní pobyt nově vznikajícího kolektivu na jednom místě, kde se zábavnou a přijatelnou formou tvoří nové sociální vazby ve skupině, pod dohledem instruktorů a pedagogů. Neděláme nic jiného než že učíme skoro dospělé děti si znovu hrát.
Tématické zaměření
Každý náš kurz se snažíme po dohodě se zadavatelem vytvořit na určité téma. Pomáhá to dětem dostat se snáze do samotného děje kurzu a nepřemýšlet nad jeho primárním účelem, kterým je jejich integrace do nového kolektivu. Celý proces je potom mnohem plynulejší a méně násilný.
IMG_0344.JPG
IMG_2380.JPG
IMG_0290.JPG
Základní
Běžný
Adventure
Základní kurz je většinou jednodenní, pořádaný v místě, kde se nachází škola zadavatele. Může být připraven přímo v budově školy a zaměřen na tvorbu vztahů ve skupině a zároveň na budování vztahu k dané škole. Druhou možností je zvolení jiného místa v přírodě v okolí, kde bude celý kurz připraven. Jde o cenově nejpřízivější variantu, která ovšem neřeší komplexní pojetí adaptačního kurzu a je pouze jeho ekonomickou náhražkou. Tento kurz může být připraven také jako zážitkový kurz místo školního výletu, kdy je místo jeho konání zvoleno s ohledem na zájem dané třídy.
Jde o klasickou variantu adaptačního kurzu, který je pořádán na dvě nebo tři noci a pobyt probíhá ve zvoleném rekreačním středisku, které nám umožní organizovat pestrou škálu aktivit v outdorovém prostředí. V tomto kurzu lze v plné míře uplatit naše znalosti v oblasti zážitkové pedagogiky, stanovit si pedagogické cíle a ty následně během kurzu naplnit.
Kurz pořádaný pro náročné zadavatele. Je zaměřen na silně adrenalinové zážitky a může být situován do velmi nestandartního prostředí. Tyto kurzy lze pořádat i v zahraničí.
.
Kontakty
Adventure 4 Life
Košťálov 276
info@a4l.cz
www.a4l.cz
Fakturační údaje
IČ: 24794449
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one